szczeciński portal dla rodziców
o tym, jak i gdzie dzieci mogą
rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności

Serce z bibuły

Serce z bibuły

Serce z bibuły - piękne, kolorowe i przede wszystkim łatwe do wykonania. Poniżej znajdziecie szczegółową instrukcję, ale o tym komu je wręczycie, musicie zdecydować już sami...

  

 

  

Potrzebujesz:

  • Białą i czerwoną bibułę,
  • Biały karton
  • Dobry klej,
  • Nożyczki,
  • Ołówek z gumką.
  1. Potnij bibułę na małe kwadraty (ok. 2.5 cm) – nie przejmuj się, jeżeli nie będą idealnie proste lub różnego rozmiaru.
  2. Z białego kartonu wytnij serce dowolnej wielkości lub według wzoru. Narysuj w środku mniejsze serce (białe serce na rysunku) i posmaruj je klejem.
  3. Umieść gumkę od ołówka na środku białego kwadracika bibuły i owiń ją dookoła ołówka. Przyklej bibułę na kartonie (zdj.1). Powtarzaj tą czynność do momentu aż cały środek będzie zakryty bibułą. Bibuła się słabo klei, więc trzeba dobrze dociskać bibułę do kartonu.
  4. Następnie postąp w ten sam sposób używając czerwonej bibuły. Zrób zawieszkę z tyłu i jeżeli chcesz możesz napisać życzenia.

Mniejsze dzieci mogą mieć problem z używaniem ołówka do nakładania papieru. One mogą skręcać papier w palcach i od razu go przyklejać.

Zamiast bibuły można użyć papieru do pakowania (tissue paper – do kupienia np. w Tesco).

Serce można wykorzystać do zrobienia kartki dla wyjątkowej osoby. Powinno ono być takiego rozmiaru, aby pasowało na kartkę a papier trzeba pociąć na mniejsze kwadraty (ok. 1 cm). Serce nie może być zbyt wypukłe, aby zmieściło się do koperty.

Można też zrobić z niego piękną ramkę na zdjęcie. W tym celu trzeba wyciąć środkowe serce i w powstałym otworze umieścić zdjęcie. 

Fot. 1Wzór do wycięcia